Jak dbać o wybielone zęby?
 Oceń wpis
   

 Gdy decydujemy się na skorzystanie z pewnego, specjalistycznego zabiegu, zawsze chcemy, by jego efekty utrzymały się u nas jak najdłużej. Sami musimy się jednak o to postarać, bo to właśnie od nas zależy, czy te rezultaty będą nas zachwycać po upływie kilku tygodni. Jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o wybielanie zębów, dlatego po takim zabiegu musimy postępować właściwie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasze zęby ponownie zaczęłyby żółknąć lub czernieć.

Popularne zabiegi wybielania
Po wybielaniu zębów na pewno musimy koniecznie zadbać o swoją dietę. Jeśli z zabiegu skorzystaliśmy w profesjonalnym salonie, prawdopodobnie już podczas wizyty dowiedzieliśmy się o tym, jak mamy postępować, by zapewnić sobie najlepsze rezultaty. W dniu wizyty musimy unikać praktycznie wszystkich produktów spożywczych, które mają jakiś barwnik. Możemy jedynie pić napoje przez słomkę i jeść łagodne zupy o neutralnej barwie. Wszelkie, kolorowe soki gazowane są absolutnie zakazane, bo szybko przebarwiają one wybielone szkliwo. Oczywiście tak katorżnicza dieta nie będzie trwać w nieskończoność, bo po kilku dniach będziemy mogli powrócić do swojego dawnego jadłospisu.
 
Czego unikać?
 
Mimo wszystko dalej powinniśmy jednak unikać picia czerwonego wina, spożywania kawy oraz palenia papierosów, bo są to produkty, które mają bardzo intensywne barwniki. Na szczęście wcale nie potrzebujemy ich do szczęścia, tak więc odstawienie ich nie powinno być dla nas żadnym problemem. A jeśli nie chcemy wyrzucić swoich pieniędzy w błoto, które przeznaczyliśmy na preparaty wspomagające wybielanie zębów, musimy odpowiednio postępować tuż po przejściu takiego zabiegu.
 
Oczywiście efekt wybielonych zębów nie utrzymuje się w nieskończoność, dlatego trzeba go systematycznie wzmacniać i poprawiać. Wybielanie zębów nie jest więc zabiegiem jednorazowym, bo spokojnie możemy korzystać z niego od czasu do czasu. Gdy zaczniemy tak działać, nasze zęby już zawsze będą lśniły czystą bielą. To ona poprawi naszą atrakcyjność i podbuduje naszą samoocenę, którą będziemy później wprost emanować.
Różne rodzaje zębów Nieprawidłowe mycie zębów