Co daje ci szczoteczka soniczna?
 Oceń wpis
   

 Być może dotychczas dziwiłeś się tym osobom, które za swoje szczoteczki do zębów płaciły grube tysiące. Dawniej takie ceny osiągały bowiem szczoteczki soniczne, bo tuż po ich powstaniu nie dało się jeszcze produkować ich w sposób ekonomiczny, dlatego też tworzenie ich wymagało sporego nakładu pieniężnego, a firma wykonująca je musiała jakoś potem zwrócić sobie te koszta. Jej szczoteczka do zębów sięgała więc następnie cen przewyższających dość mocno tysiąc złotych, dlatego ty nigdy być nawet na nią nie spojrzał. Wraz ze wzrostem popularności produktów, wymyśla się nowe techniki tworzenia towarów i ostatecznie produkuje się je ekonomicznej - tak też stało się ze szczoteczkami sonicznymi. Dziś kupisz je już za kilkadziesiąt złotych, a standardowy i porządny już produkt z tej grupy wyniesie cię jakieś 100-200 złotych - całkiem nieduże pieniądze. Co za nie będziesz mógł jednak uzyskać?  

Co przekonuje do sonicznego mycia?
szczoteczka sonicareUzyskasz rzecz, która od tej pory przekona cię, iż mycie zębów nie musi być ciężkie, niewygodne i długotrwałe. Cały zabieg zdołasz przeprowadzić idealnie bez praktycznie żadnego ruchu swoją ręką, bo taka soniczna szczoteczka do zębów sama wykona za ciebie całą pracę, o ile przyłożysz ją do każdej ćwiartki swojej jamy ustnej. Już po pierwszym, przeprowadzonym w ten sposób zabiegu zauważysz jego niezwykłą efektywność, jaka znacząco przekroczy to, co sam wcześniej zakładałeś, że soniczne urządzenie dla ciebie wykona. Wykona ono bowiem tak wiele ruchów w trakcie tych dwóch minut, skupiając się głównie na tych pulsacyjnych, że zdoła nawet wyczyścić cały osad powstały na skutek ciągłego picia czarnej kawy i mocnej, również czarnej herbaty.
 
Czego się wystrzegać?
 
Nie będziesz musiał nawet stosować dodatkowych płynów do płukania jamy ustnej, bo po umyciu zębów będą one tak idealne, że niczego nie trzeba będzie więcej z nimi robić. Szczoteczka do zębów, w której zastosowano technologię soniczną, jest wręcz tym produktem, o jakim ludzie od dawna marzyli - czymś, co zmieniło ostatecznie zabieg polegający na czyszczeniu zębów i jamy ustnej.
Szczoteczka soniczna Sonicare - recenzja produktu
 Oceń wpis
   
Szczoteczka elektryczna do zębów Sonicare jest serdecznie polecana przez stomatologów na całym świecie. Od wprowadzenia pierwszej na świecie szczoteczki sonicznej w 1980 roku, Sonicare sprawiło, że higiena jamy ustnej u wielu osób wyraźnie się poprawiła. Mycie zębów szczoteczką soniczną Philips Sonicare zapewnia zdrowe i czyste zęby i dziąsła.
 
Jak korzystać z takiej szczoteczki?
 
szczoteczka sonicznaTo co wyróżnia taką szczoteczką to przede wszystkim fakt, że wykorzystuje ona opatentowaną technologię dynamiki płynów, aby usunąć płytkę nazębną nawet w trudno dostępnych miejscach dla ręcznych i oscylujących elektrycznych szczoteczek do zębów. Należy pamiętać, że płytka do zębów jest główną przyczyną chorób dziąseł  takich jak zapalenie dziąseł i przyzębia oraz prawdopodobnie przyczynia się też do innych schorzeń, od chorób serca do osteoporozy. Dzięki niezwykłej mocy czyszczącej szczoteczki do zębów Sonicare  w naszym domu ma miejsce prawdziwa rewolucja w zakresie opieki stomatologicznej. Szczoteczka soniczna jest świetną inwestycją w zachowaniu czystej i zdrowej jamy ustnej.
 
Różnice pomiędzy szczoteczkami
 
Trudno uwierzyć, jak łatwo wprowadza w błąd mała manualna szczoteczka do zębów. Faktem jest jednak to, że miliony ludzi, którzy myślą, że dbają o zęby właściwie, a tak naprawdę szczotkują nieprawidłowo. Do typowych błędów zaliczamy zły ruch szczotkowania, zbyt mocne mycie zębów oraz zbyt krótkie szczotkowanie. Sonicare łatwiej zapewnia prawidłowe czyszczenie zębów, dzięki automatyzacji praktycznie całego procesu. 
 
Na poprawę higieny jamy ustnej wpływa przede wszystkim dużo większa liczba ruchów szczoteczki na minutę. Szczoteczka do zębów Sonicare generuje między 30 000 a 40 000 ruchów na minutę. Standardowe szczoteczki elektryczne wytwarzają tylko 3000-7500 pociągnięć szczotki na minutę. Natomiast w najlepszym przypadku liczba ruchów szczoteczki manualnej wynosi około 300 ruchów na minutę. Pomimo dużej liczbie ruchów, szczoteczka do zębów marki Sonicare jest na tyle delikatna, że można jej używać także w przypadku wrażliwych dziąseł. 
 
Czym jest szczoteczka soniczna?
 
Producenci szczoteczki Sonicare opatentowali technologię soniczną usuwania płytki nazębnej. Działanie czyszczące szczoteczką Sonicare jest specjalnie przeznaczone do usuwania płytki nazębnej przez ubijanie pasty do zębów i śliny do spienionej cieczy bogatej w tlen. Następnie szczoteczka do zębów Sonicare kieruje płyn między zębami i do miejsc poniżej linii dziąseł, gdzie rośnie płytka bakteryjna. Badanie kliniczne Stanford University  pokazuje, że efekt ten, zwany dynamiką płynów jest w stanie usunąć płytkę nazębną bez  bezpośredniego kontaktu główki szczoteczki z zębami. Serdecznie zapraszam do zakupu!
Instrukcje do korzystania ze szczoteczki sonicznej
 Oceń wpis
   

 Quadpacer jest szczególną cechą niektórych szczoteczek Sonicare. W całym cyklu dwuminutowego szczotkowania, włącza się sygnał dźwiękowy co 30 sekund. Każdy sygnał oznacza, że nadszedł czas, aby przejść do mycia nowej ćwiartki jamy ustnej. Szczoteczka soniczna Sonicare Flexcare R930 i R910, Elite 7300,  DiamondClean z akumulatorem HX9332 / 05 i Essence 5500. Elite 9500 wyposażona jest w programowalny Quadpacer, który można ustawić w standardowym cyklu dwóch minut lub przedłużony, aby dać kolejny 30 sekund, koncentrując się na obszarach problemowych w zaledwie kilku prostych krokach.

Jak działa szczoteczka soncizna?

szczoteczka elektrycznaPodłącz bazę ładowarki do zębów Sonicare bazę gniazda elektrycznego i umieść szczoteczkę w ładowarce. Pozwól, aby  Twoja szczoteczka do zębów w pełni się naładowała. Naciśnij na szczoteczce przycisk ON / OFF i sprawdź, które z diod LED na szczoteczce do zębów będą się świecić. To wskazuje na aktualne ustawienie Quadpacer. Zwolnij przycisk On / Off. Ponownie naciśnij przycisk włączania / wyłączania i przytrzymaj go jako cykl LED przez różne ustawienia Quadpacer. Zielona dioda LED na najwyższej pozycji wskazuje, że Quadpacer jest włączony, a także na to, że w odstępie 30-sekundowym zostanie włączony sygnalizator dźwiękowy. Zielona dioda LED poniżej wskazuje, że Quadpacer jest aktywny jest fabrycznym ustawieniem. Żółta dioda w dolnej pozycji oznacza, że Quadpacer jest wyłączony i nie będzie generować sygnału podczas szczotkowania. Zwolnij przycisk włączania / wyłączania, gdy dioda LED wskazująca żądane ustawienie Quadpacer świeci.

Czy szczoteczka Philips Sonicare jest warta zakupu?
Szczoteczka soniczna Sonicare jest sprzedawana przez firmę Philips.Sonicare. Używa wibracyjną główkę, czyszczącą zęby i dziąsła. Wszystkie modele  Sonicare wyposażone są w funkcję EasyStart, która sprawia, że moc wzrasta do zębów stopniowo w ciągu pierwszych 14 zastosowań. Korzystanie z Sonicare i jego różnych funkcji - w tym zresetowanie systemu - nie jest skomplikowane. Umieścić Sonicare w ładowarce, z dolnej częścią uchwytu na swoim miejscu. Ładowanie trwa 24 godziny, aby była ona gotowa do użytku. Wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania od dwóch do pięciu sekund, podczas gdy Sonicare jest w ładowarce, jeśli chcesz wyłączyć funkcję EasyStart. Usłyszysz jeden sygnał. W zależności od tego jaki masz model Sonicare, trzeba przytrzymać przycisk zasilania przez minimum pięć sekund, aby ponownie uaktywnić, i słuchać dwóch sygnałów. Umieść Sonicare w ustach, włącz ją  i rozpocznij mycie zębów. Funkcja Smartimer uruchomi szczoteczkę na dwie minuty. Naciśnij przycisk zasilania, gdy używasz jej, aby wstrzymać operację. Naciśnij go ponownie, aby wznowić i kontynuować w miejscu, w którym została przerwana. Poczekaj 30 sekund po wstrzymaniu operacji lub umieść Sonicare powrotem w ładowarce, aby zresetować funkcję Smartimer do początku.