Jak sprawuje się szczoteczka Oral-B Black 7000?
 Oceń wpis
   

 Szczoteczka do zębów Oral-B Black 7000 uważana jest za najlepszą w tym momencie. Oferuje 40 000 ruchów pulsacyjnych i ponad 8800 oscylacyjnych na minutę. Ta elektryczna szczoteczka do zębów posiada 6 trybów czyszczenia (codziennie czyste, głębokie czyszczenie, wybielanie zębów, wrażliwy i czyszczenie języka). Może być używana z prawie każdą szczoteczką Oral-B. Uchwyt Oral-B Black 7000 jest z silikonu i toleruje wodę. Ważną cechą tej szczoteczki jest urządzenie SmartGuide, w którym można zobaczyć w czasie rzeczywistym informacje o swoim czasie szczotkowania.

Recenzja szczoteczki elektrycznej

Black 7000 posiada również standardowe dwa zegary, jeden ustawiony na 30 sekund, aby zmienić obszar szczotkowania i jeden ustawiony na 2 minuty. Podczas korzystania z Oral-B Black 7000 można również skorzystać z czujnika alarmującego, gdy myjemy zęby zbyt mocno. Zwykle do szczoteczki dołączane jest etui, a bateria trzyma do 10 dni. Cena za tą szczoteczkę jest wysoka, ale za to doskonale spełnia swoje zadanie w zakresie czyszczenia zębów. Z kolei szczoteczka do zębów Philips Sonicare Diamond Clean jest najlepszą szczoteczką elektryczną produkowaną przez Philipsa Sonicare. Oferuje 31 000 ruchów na minutę i jest kompatybilna z większością główek szczoteczek Philips Sonicare. Ta elektryczna szczoteczka do zębów oferuje 5 trybów czyszczenia (czyszczenie, białe, polerowanie, opieka dziąseł i wrażliwe).

Jak zadbać o dziąsła?

szczoteczkiPhilips Sonicare Diamond Clean jest znana z tego, że poprawia zdrowie dziąseł w zaledwie 2 minuty. To zostało udowodnione, że technologia soniczna miesza płyny między zębami dla lepszego czyszczenia. Ta szczoteczka do zębów usuwa 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna. Bateria Diamond Clean wytrzymuje 3 tygodnie od jednego pełnego naładowania i można ją ładować za pomocą ładowarki USB lub ładowarki szklanej, która zawarta jest w pakiecie szczoteczki do zębów. Ta elektryczna szczoteczka do zębów ma również dwa standardowe liczniki: Smartimer i Quadpacer. Z kolei szczoteczka do zębów Philips Sonicare Flexcare Platinum posiada trzy tryby intensywności (niski, średni i wysoki). Flexcare Platinum posiada 3 tryby czyszczenia (czysty, biały i pielęgnacja dziąseł), które w połączeniu z trybami intensywności daje 9 opcji czyszczenia.

Technologia szczoteczek sonicznych

Ta szczoteczka soniczna wykorzystuje technologię soniczną i porusza się 31 000 razy na minutę. Ta szczoteczka do zębów posiada standardowe dwa liczniki i również kilka innych ciekawych funkcji, takich jak łatwy start. Ponadto ta szczoteczka soniczna posiada czujniki ciśnienia, które uruchamiają się, gdy naciskasz zbyt mocno i jest dobrze znana jako bardzo prosty sposób wybielania zębów. Bateria wytrzymuje do 30 tygodni, co czyni ją jedną z najlepszych szczoteczek.

 

Wady i zalety szczoteczki elektrycznej
 Oceń wpis
   

Czy elektryczna szczoteczka do zębów wykazuje się lepszymi właściwościami myjącymi? Zwolenników tego stwierdzenia nie brakuje, podobnie zresztą jak przeciwników. Bez względu jednak na to, którą ostatecznie szczoteczkę wybierzemy, musimy pamiętać, że ma zapobiegać próchnicy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć...


Zalety elektrycznej szczoteczki do zębów

Elektryczna szczoteczka do zębów może być w posiadaniu każdego, dla kogo nie bez znaczenia pozostaje zdrowie jamy ustnej. Charakteryzuje się ogromem zalet i jedno pozostaje pewne manualna szczoteczka nie jest w stanie jej dorównać. Duży udział w tym zakresie odgrywa czas szczotkowania, który jest nieporównywalnie krótszy niż w przypadku tradycyjnych odpowiedniczek, a co za tym idzie ilość ruchów, które w ciągu minuty jest w stanie wykonać człowiek. Wykazuje się wysokimi umiejętnościami usuwającymi płytkę nazębną, dzięki czemu czyści skuteczniej i dokładniej, w szczególności z kieszonek dziąsłowych oraz przestrzeni międzyzębowych, jakie upodobały sobie bakterie. 
 
szczoteczka elektrycznaElektryczna szczoteczka do zębów ma to do siebie, że perfekcyjnie masuje dziąsła, dzięki czemu wykazuje się dobroczynnym wpływem na stan przyzębia, ponadto, niektóre modele dostępne na rynku zostały wzbogacone przez producentów o zegar, dzięki czemu łatwiejsze staje się określenie czasu niezbędnego do należytego umycia zębów. Nie ulega wątpliwości, że jest to najbardziej mile widziana cecha w przypadku dzieci, które jak wiadomo, lubią skracać czas potrzebny do wykonania codziennej toalety. 
 
Producenci artykułów higienicznych zadbali, aby towary wypuszczane na rynek w jak najlepszym stopniu spełniały nasze oczekiwania. Dlatego niektóre modele szczoteczek zostały wzbogacone również o komfortowe w użyciu uchwyty, pozwalające zawiesić je na ścianie, a także stałe monitorowanie zasobności baterii. Na popularność elektrycznych szczoteczek do zębów wpływa również prostota ich zastosowania. Aby prawidłowo ją użyć, nie ma konieczności posiadania wysokich walorów zręcznościowych, co okazuje się mile widzianą cechą w przypadku osób niepełnosprawnych. Z uwagi na obecność wymiennych końcówek, które bez problemów można ściągnąć i ponownie założyć, korzystać z niej mogą wszyscy domownicy. 
 
Wady elektrycznej szczoteczki do zębów
 
Jako, że szczoteczka jest urządzeniem zasilanym elektrycznie, jej prawidłowe działanie jest uwarunkowane dostawą prądu. Ważna jest również technika mycia zębów. Niewłaściwe jej korzystanie może spowodować uszczerbki w uzębieniu, przede wszystkim zniszczeniem płytki nazębnej bądź podrażnieniem dziąseł. 
Jak zadbać o elektryczną szczoteczkę?
 Oceń wpis
   

 Niezależnie od szczotki wybierzesz pamiętaj, żeby trzeba wymieniać ją co trzy miesiące lub gdy wykazuje oznaki zużycia. Jeśli masz katar to również wskazane jest, aby zamienić ją na nową szczoteczkę, gdy poczujesz się już lepiej. Obecnie wiele osób korzysta z elektrycznej szczoteczki do zębów, aby utrzymać swoje zęby białe, ładne i jasne. Ale czy naprawdę elektryczna szczoteczka do zębów jest lepsza od zwykłej manualnej? Tak mówią lekarze, który polecają ją jako najlepszy sposób na utrzymanie zębów czystych i wolnych od płytki nazębnej, a także przed jej szkodliwym działaniem. Należy również upewnić się, że będziemy myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie, a każda sesja będzie trwała przynajmniej dwie minuty i będziesz stosował odpowiednią technikę mycia zębów.

Jak wybrać szczoteczkę do zębów?

Zanim kupisz szczoteczkę elektryczną, sprawdź wyniki badań. Po pierwsze, elektryczna szczoteczka do zębów nie jest taka sama szczoteczka na baterie, która jest podobna do zwykłej szczoteczki manualnej, ale korzysta z baterii AA. Ale taka szczoteczka do zębów wibruje, zapewniając w ten sposób dodatkowe czyszczenie. Prawdziwe szczoteczki elektryczne do zębów jest na akumulator i należy pamiętać o systematycznym jej ładowaniu. Niektóre szczoteczki mają nawet ładowarki podróżne, które są bardzo przydatne dla turystów. Należy również pamiętać, żeby zmieniać główki szczoteczki co trzy do sześciu miesięcy (w zależności od marki) i odpowiednio trzymać uchwyt, który odbiera ładunek. Elektryczna szczoteczka do zębów dostępna jest na rynku w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Mogą też działać inaczej. Taka szczoteczka do zębów może bowiem oscylować, wibrować, obracać się lub stosować technologię dźwięku.

Uniwersalna szczoteczka elektryczna

Szczotka elektryczna może mieć także różne funkcje, takie jak tryby specjalne dla wrażliwych zębów i dziąseł czy masaż wybielania. Niektóre wyposażone są w czujniki ciśnienia, dzięki którym będziesz na bieżąco wiedział, czy nie myjesz zęby zbyt mocno. Czasami elektryczna szczoteczka do zębów może mieć też przypomnienia cyfrowe zamieszczone na główce szczoteczki. Najczęściej są pakowane z dodatkami, takimi jak uchwyty szczoteczek do zębów i ładowarki podróżne. 

Główną wadą szczoteczek elektrycznych, w opinii wielu ludzi, jest koszt: zestawy startowe najczęściej kosztują 150-225 zł, choć niektóre można kupić za mniej niż 75 zł lub więcej niż 300 zł. Na dłuższą metę jednak, elektryczna szczoteczka do zębów może nie kosztować dużo więcej niż ręczna szczotka, ponieważ mogą być zastąpione znacznie rzadziej. Ponadto zaoszczędzi Ci kosztownych wizyt stomatologicznych.

Najlepsza szczoteczka do zębów?
 Oceń wpis
   
 Czujniki ciśnienia znajdujące się w elektrycznej szczoteczce do zębów sygnalizują, kiedy mycie zębów jest zbyt mocne. Z kolei timery pomogą Ci śledzić, jak długo szczotkujesz zęby i poszczególne ćwiartki jamy ustnej. Natomiast przypomnienia cyfrowe informują Cię, kiedy należy wymienić główkę szczoteczki. Możesz wybrać czyszczącą technologię obrotowo-oscylacyjną lub soniczną. Istnieją rozmaite główki szczoteczki elektrycznej, dlatego możesz bez problemu wybrać, jaki rodzaj włókien wolisz. Większość szczoteczek elektrycznych jest również wyposażona w funkcje dla dodatkowej wygody, np. ładowarki podróżne.
 
Zwyczajna szczoteczka do zębów
 
Chociaż zwykła szczoteczka do zębów manualna nie zapewnia takich korzyści jak elektryczna szczoteczka do zębów, to również może mieć zaawansowane funkcje. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim: krzyżowane włosie bardzo długie lub wielopoziomowe, polerowane lub zaokrąglone końcówki włosia, teksturowane włókna, konstrukcja pozwalające na większe wybielanie zębów, ergonomiczne i specjalne uchwyty, stożkowe lub kątowe główki szczoteczki, stymulatory dziąseł, klocki do czyszczenia języka. Z kolei szczoteczka do zębów na baterie chociaż mają funkcje podobne do zwykłych szczoteczek manualnych, to oferują również wibracje, które zapewniają dodatkowe działanie czyszczące. Mają wbudowaną baterię AA, która może być zastąpiona w niektórych modelach przyciskami On/Off lub +/- umieszczonymi na uchwycie. Włókna lub końcówki szczoteczki są specjalnie zaprojektowane, by pulsowały i wibrowały. Cechują się też zmodyfikowaną techniką szczotkowania.
 
Elektryczne szczoteczki do zębów na akumulatory zazwyczaj są droższe od szczoteczek na baterie i zwykłych szczoteczek manualnych. Jednak często elektryczna szczoteczka do zębów znajduje się w atrakcyjnej cenie. Takie szczoteczki można kupić w lokalnej aptece, drogerii lub w Internecie. Należy pamiętać, że taka szczoteczka do zębów oferuje więcej korzyści dla zdrowia i większą liczbę funkcji. Klasyczne szczoteczki do zębów kosztują najmniej i często są sprzedawane w opakowaniach zbiorczych, jak i indywidualnych.
 
Krótka historia szczoteczki do zębów
 
Projekty i materiały szczoteczki do zębów przeszły długą drogę. Wczesne formy szczoteczki istnieją od prawie 5000 lat. Starożytne cywilizacje używały kijka do żucia. Była to cienka gałązka z postrzępionym końcem. Sztyfty ocierały zęby w celu usunięcia żywności. W ciągu ostatnich 500 lub więcej lat, szczoteczka do zębów miała uchwyt z kości, drewna lub kości słoniowej. Natomiast włókna szczoteczki wykorzystywały sztywne szczeciny świń, dzików i innych zwierząt. Szczoteczka do zębów z nylonowym włóknem została wynaleziona w 1938 roku.

 

Prawidłowe mycie zębów
 Oceń wpis
   

 Szczotkowanie zębów jest niezbędne w utrzymaniu dobrego zdrowia jamy ustnej, ale jeśli używasz brudnej szczoteczki, można zrobić sobie krzywdę, jednocześnie myśląc, że robi się dobrze. Stowarzyszenie Stomatologiczne mówi, że bakterie z jamy ustnej i środowiska mogą czaić się na szczoteczkach. Dlatego należy pamiętać żeby mycie zębów nie wiązało się z dostarczaniem do ust szkodliwych bakterii.

Jak myć szczoteczkę do zębów?

Wypłucz szczoteczkę pod ciepłą wodą po każdym umyciu, aby pozbyć się pasty do zębów, jedzenia i innych zanieczyszczeń, które mogłyby pozostać na szczoteczce. Napełnij szklankę z czystym nierozcieńczonym octem. Trzymaj szczoteczkę w occie tak, by włosie zostało całkowicie pokryte. Niech szczoteczka do zębów moczy się przez kilka godzin. Ocet zabija większość bakterii i zarazków zgromadzonych na szczoteczce do zębów. Wyjmij szczoteczkę z octu, opłucz pod bieżącą wodą i ustaw ją w pozycji pionowej do wyschnięcia. Wymień szczoteczkę co najmniej co trzy-cztery miesiące. Unikaj przechowywania szczoteczki w zamkniętym pojemniku, który może zwiększyć wzrost bakterii. Zamiast tego, należy ją przechowywać w pozycji pionowej w odpowiedniej oprawce szczoteczki do zębów i nie pozwalaj, aby Twoja szczoteczka do zębów dotykała innych. Nie udostępniaj też szczoteczki komuś innemu. Możesz też kupić specjalny produkt do czyszczenia produktów, by ją skutecznie odkazić. Ale pamiętaj, że nie ma dowodów sugerujących, że produkty te lepiej czyszczą szczoteczki niż zwykłe płukanie jej pod bieżącą wodą z kranu i pozostawienie jej do całkowitego wyschnięcia. Jeśli zdecydujesz się już na zakup środka dezynfekujący szczoteczki do zębów, szukaj produktu zatwierdzonego przez Polski Związek Producentów Leków.

Umyj zęby w prawidłowy sposób

Żadne dziecko nie chce, by bolały go zęby, ale niektóre dzieci nie chcą poświęcić trochę czasu, by mycie zębów było prawidłowe. Twoje dziecko może rozpocząć samodzielne szczotkowanie zębów, gdy jest już wystarczająco dużo. Pamiętaj jednak, by mycie zębów odbywało się pod nadzorem osoby dorosłej, która sprawdzi, czy wszystko odbywa się prawidłowo. Według Stowarzyszenia Stomatologów, szczotkowanie i nitkowanie zębów są wystarczające dla większości dzieci, jednak możemy też pomyśleć o dodawaniu odpowiedniej ilości fluoru do wody pitnej. Jeśli w wodzie pitnej nie jest zawarty fluor, zapytaj dentystę o użyciu specjalnego preparatu do płukania z fluorem. Dziecko powinno odwiedzać dentystę dwa razy do roku. Pierwsza wizyta powinna odbyć się w przeciągu sześciu miesięcy od pojawienia się pierwszego ząbka Twojego malucha.

Szczoteczka soniczna
 Oceń wpis
   

Szczoteczka soniczna wykonuje bardzo dużo obrotów na minutę: od 30 do 40 tysięcy. Ta szczoteczka porusza się więc znacznie szybciej niż elektroniczna szczoteczka do zębów. Jej włosie zamiast się wibrować i obracać się, wykonuje inny rodzaj ruchu, usuwając płytkę nazębną, zapachy, plamy i resztki jedzenia podczas masażu dziąseł. Poprawia też ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Główkę szczoteczki trzeba będzie wymieniać co 2-3 miesiące, a bateria wymaga naładowania lub wymiany co kilka tygodni.

Historia szczoteczki sonicznej

Soniczna i elektryczna szczoteczka do zębów jest w różnego rodzaju kształtach i kolorach. Ich główki i włosie może wyglądać nieco inaczej, w zależności od marki. Osoby, które często podróżują mogą kupić kompaktową elektryczną szczoteczkę do zębów, którą łatwo można schować w torebce lub torbie. Wiele szczoteczek elektrycznych jest również wyposażonych w zintegrowane liczniki, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że szczotkują zęby wystarczająco długo (2 minuty).

Jednym z nowszych rodzajów szczoteczek elektrycznych jest szczoteczka soniczna. Ten projekt został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1992 roku pod nazwą Sonicare. Marka ta jest nadal uważana za wybitną linię produktów reprezentujących ten rodzaj technologii szczotkowania. 

Zalety szczoteczki elektrycznej

Zaletą szczoteczki ultradźwiękowej jest to, że czyści nasze zęby za pomocą dwóch różnych metod. Oprócz zwykłego szczotkowania zębów, szczoteczka soniczna tworzy także działanie oczyszczające wtórne, które pomaga rozbić płytkę nazębną, gdzie czubki jej włosia rzeczywiście dotykają. Tylko projekty szczoteczek do zębów, które generują prędkości szczoteczką w zakresie dźwięku lub wyżej (np. ultradźwiękowa) są w stanie dokonać tego ostatniego twierdzenia.

szczoteczka elektrycznaZgodnie z definicją szczoteczka soniczna wykonuje ruchy z prędkością, która mieści się w zakresie częstotliwości ludzkiego słuchu (20-20 tysięcy Hz). Jako przykład można podać szczoteczkę do zębów Sonicare, która porusza się z prędkością 31 tysięcy ruchów na minutę. 

Szczoteczka soniczna oczyszcza nasze zęby wykorzystując dwa różne mechanizmy. Szorowanie mechaniczne podobnie jak w przypadku innych szczoteczek, Sonicare przede wszystkim skupia się na działaniu jej włosia pozwalającego przeczyścić powierzchnię zębów użytkownika. Wykorzystuje także mechanizm zwany po angielsku fluid dynamics. Odnosi się to do procesu, w którym szczoteczka soniczna miesza płyny, które otaczają zęby użytkownika i w ten sposób usuwa szkodliwe kolonie płytki nazębnej, nawet tam gdzie inne szczoteczki mogą mieć z tym problem.