Skąd bierze się nieświeży oddech?
 Oceń wpis
   

 Wszyscy pragniemy zawsze wyglądać pięknie, świeżo i promiennie. Lubimy też dobrze pachnieć, dlatego codziennie kropimy się drogimi perfumami i korzystamy z dezodorantów, by zwalczyć nieprzyjemny zapach potu. Z jednym aromatem często jednak nie potrafimy sobie poradzić, a chodzi tutaj o "aromat" wydostający się z naszych ust. Nawet jeśli często korzystamy ze szczoteczki i pasty, zapach naszego oddechu może nie być zbyt przyjemny. Spróbujmy więc znaleźć przyczynę tego problemu.

Co powoduje nieświeży oddech?

Pierwszą przyczyną mogą być choroby zębów. To one sprawiają, że zęby zaczynają się psuć, a później wydziela się z nich nieprzyjemny aromat. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z istnienia pewnych chorób, bo niektóre z nich nie wywołują dolegliwości odczuwalnych, czyli np. bólu. Upewnijmy się więc, że nie cierpimy na żadną przypadłość, wybierając się do swojego dentysty. To on od razu sprawdzi też, czy nasze dziąsła są w dobrym stanie, bo choroby dziąseł również mogą wywoływać nieświeży oddech. Jeśli jednak okaże się, że z naszą jamą ustną jest wszystko w porządku, przyczyny swojej choroby musimy szukać gdzieś indziej.

Jak to leczyć?

Być może jest ona związana z inną częścią naszego organizmu, czyli z naszym układem trawiennym. Gdy on nie funkcjonuje prawidłowo, również może wytwarzać niezbyt przyjemny w odczuciu aromat. Swój układ trawienny przebadamy więc u gastrologa, także do niego się zgłośmy i dowiedzmy się, czy mamy problem z jakąś chorobą. Jeśli jednak to też i nie ona będzie przyczyną kiepskiego zapachu z ust, spójrzmy na to, jak w ogóle dbamy o swoją jamę ustną. W końcu nawet stare szczoteczki mogą pogarszać zapach naszego oddechu, dlatego to je musimy już teraz wymienić. Być może to będzie klucz do sukcesu. Warto szukać też porad np. tu http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/jak-zapewnic-sobie-swiezy-oddech/

Nie bagatelizujmy więc takich problemów, bo nawet pozornie niegroźny, nieprzyjemny oddech może świadczyć o występowaniu poważniejszych chorób. Mając taki oddech, powinniśmy wykluczyć wszystkie możliwe przyczyny, a dopiero potem zająć się domową pielęgnacją i higieną, kupując preparaty odświeżające oddech.

Różne rodzaje zębów
 Oceń wpis
   

 Specjaliści poprowadzili do dziś ciekawe badania i dzięki temu są w stanie wyciągnąć wiele informacji w kwestii wyglądu zewnętrznego, wielkości, codziennych przysmaków i życia prehistorycznych mieszkańców ziemi. Badacze wiedzą również, czy były osobniki jedzące mięso czy preferujące roślinki. Wiedzą to oczywiście dlatego, że wiemy jakie posiadały jamy ustne tzn. paszcze. Wśród dinozaurów były i roślinożercy i mięsożercy. Na pewno ciekawe jest to, czy nasze uzębienie mówi nam o tym, do której grupy przynależymy zgodnie z zasadami natury. Dużo ludzi uważa, że jesteśmy członkami grupy mięsożernej, bowiem tak zadziałała natura, jednakże musimy od teraz mieć świadomość, że niewiele w tym prawdy. Jeżeli chodzi o nasz teraźniejszy zestaw metod odżywiania, to faktycznie jest on naprawdę wariantywny jest uzależniony od klimatu, od tradycji, od religii, od zwyczajów rodzinnych i codziennych przyzwyczajeń, a także od własnego smaku, a także światopoglądu.

Ochrona jamy ustnej

Niektórzy konsumują bardzo dużo mięsa i jest to dla nich normalne, są też osoby, które w ogóle zaprzestają konsumpcji mięsa, a wręcz i całkiem produktów poza roślinnych (dieta wegańska). Diet jest naprawdę wiele więc ciężko powiedzieć, które są ludzkie gatunkowo określone potrzeby co do pokarmu, skoro to wyjątkowo niejednorodna kwestia. Zwierzęta posiadają instynkty, który dyktuje im co trzeba konsumować a także co jest zdrowe, ale niestety nasz gatunek tak nie ma co zrobić? To skomplikowane! Paleontolodzy dlatego właśnie skorzystali z dentystycznych trików doszli do wniosku, że wiele do powiedzenia ma także nasz stomatolog i tylko dentysta odpowie nam  jak myć zęby, jaką szczotkę wybrać, ale też co zjadać nie tylko dlatego, że doskonale wie, jakie elementy są najlepsze dla naszych zębów, ale też opisze jaki typ kłów dziedziczymy A co z człowiekiem?

Czym są trzonowce?

Prawdą jest, że mięsożercy dziedziczą spiczaste trzonowce, żeby umiały nimi zjeść swój żyjący pokarm wydedukujecie pewnie |człowiek też ma kły! no tak, ale, ale! Rzeczywistość jest taka, że w naszym gatunku trzonowce będą totalnie nieprzydatne w chwili, gdyby rzeczywiście trzeba by ugryźć surowe mięso. Fakty są zaskakujące ludzkie zęby trzonowe są płaskie i raczej maja za zadanie to, żeby rozmiażdżać żywność bardziej podobni jesteśmy więc do zwierząt roślinożernych. Przypominamy raczej roślino-smakoszy. Kontrargumenty jednak wciąż nadciągają ze strony wielbicieli mięsnych pokarmów jednak jeżeli chodzi o uzębienie akurat  to powinni nareszcie odpuścić i przyznać rację, że nasze kły to nie to samo co kły pantery czy tygrysa, czy choćby nawet naszego miłego domowego kotka. 

Brzydki oddech – co robić?
 Oceń wpis
   

 Najczęściej mamy brzydki zapach z ust, bo po prostu nie dbamy o higienę naszej jamy ustnej bez regularnego szczotkowania zębów, odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów, a także właściwej techniki mycia się nie obejdzie! W pierwszej kolejności powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę na to, jak dbamy o swoje zęby. Jeżeli mamy próchnicę, to możemy być pewni, że to właśnie ona powoduje ten nieznośny zapach i koniecznie powinniśmy udać się (i to biegiem!) na wizytę do dentysty.

Czyszczenie języka

Pamiętajmy też, że podczas mycia zębów powinniśmy także wyczyścić nasz język wiele osób o tym nie wie, albo notorycznie o tym zapomina, a to bakterie, które gromadzą się na języku właśnie są często bezpośrednią przyczyna nieświeżego oddechu z ust. W osiemdziesięciu siedmiu procentach wszystkich przypadków (a z problemem nieprzyjemnego oddechu boryka się zdecydowana większość Polaków) przyczyną jest nieprawidłowe lub niestaranne i nieregularne szczotkowanie zębów. Z racji nieprawidłowej higieny na zębach gromadzi się także kamień nazębny, a resztki jedzenia są świetną bazą dla wszystkich bakterii i grzybów. Efektem tych zaniedbań, a także przyczyną niefajnego oddechu są także pojawiające się choroby dziąseł i śluzówki jamy ustnej.

Jak prawidłowo myć zęby?

Niewłaściwa higiena dotyczy także osób, które mają protezy zębowe, chociaż ich już chyba życie nauczyło, że o zęby, to trzeba dbać i zazwyczaj nie zaniedbują tak jamy ustnej, jak osoby, które (jeszcze) mają wszystkie swoje zęby. Innym powodem nieprzyjemnego zapachu mogą być problemy natury laryngologicznej lub  żołądkowej jeżeli borykamy się z częstymi stanami zapalnymi gardła albo cierpimy na jakąś chorobę żołądka warto porozmawiać ze swoim lekarzem na temat wyeliminowania także nieprzyjemnego oddechu Nasz lekarz specjalista z pewnością poleci nam skuteczny środek i wyjaśni, dlaczego borykamy się z tym problemem.

Co zrobić z oddechem?
Warto jeszcze dodać, że istnieją badania oddechu jeżeli tobie samemu jest trudno ocenić, czy dwój oddech jest w porządku czy tez nie i krępujesz się kogoś o to zapytać, to  możesz podpyta lekarza o badanie tak zwanym halimetr, który wyglądem nie różni się bardzo od alkomatu. By sprawdzić stan naszego oddechu wystarczy w niego dmuchnąć urządzenie samo mierzy stężenie lotnych związków siarki w powietrzu przez nas wydmuchiwanym. To proste badanie pozwoli rozwiać nasze wątpliwości i przedsięwziąć odpowiednie kroki do pozbycia się tej nieprzyjemnej dolegliwości.