Dobry płyn do płukania ust - jak go wybrać?
 Oceń wpis
   

 Postanowiłeś zmienić odrobinę swoją codzienną pielęgnację zębów i jamy ustnej, wreszcie decydując się na zainwestowanie w zaawansowany płyn do płukania ust. Od razu szukasz oczywiście tego najlepszego, będąc w stanie przeznaczyć na niego nawet większe pieniądze. Zainteresuj się składem tych produktów oraz ich przeznaczeniem i ogólnym działaniem. Po tych parametrach stwierdzisz, czy płyn dobrze u ciebie zadziała.

Właściwe płyny potrafią nawet zapobiec wielu chorobom i schorzeniom, które tyczą się zębów i ich okolic. Stosując je każdego dnia, uchronisz się np. przed odkładaniem się na zębach płytki nazębnej. Nie będziesz potem musiał usuwać jej w gabinetach dentystycznych, bo sam spokojnie poradzisz sobie z jej nadmiarem.

plukanieZminimalizujesz także szansę wystąpienia u ciebie próchnicy, która teoretycznie nie jest specjalnie groźną chorobą, ale jednak mimo tego potrafi wyrządzić o wiele gorsze szkody, psując zęby i doprowadzając w nich do różnych dziurek czy ubytków. Płyn do płukania ust zwalczy też resztki jedzenia, które mogłyby pozostać w twojej jamie ustnej. Wbrew pozorom nie musisz korzystać z tego preparatu tuż po czyszczeniu zębów, bo jeśli zrobisz to jeszcze przed wykonaniem tego zabiegu, uzyskasz znacznie lepsze efekty. Pozbędziesz się kawałków jedzenia, dzięki czemu szczotkowanie okaże się bardziej produktywne, bo nie będzie skupiało się na usuwaniu tej żywności. Płynem możesz nawet zastąpić czasami nici dentystyczne, w chwilach, gdy akurat nie masz do nich dostępu - np. w trakcie podróży lub podczas wizyty w restauracji. 

Co ciekawe, w pewnym sensie płyn do płukania ust dba nawet o twój codzienny komfort. Gdy go bowiem stosujesz i rano, i wieczorem, nie martwisz się o swój oddech, wiedząc, że jest on świeży, przyjemny i na pewno nie cuchnący. Wybieraj płyny do płukania o miętowych nutach, jeśli tylko często zdarza ci się uskarżać właśnie na nieświeży oddech. Intensywność mięty zdoła go zabić w stu procentach, a ty będziesz mógł od tej pory czuć się po prostu znakomicie.
Czyszczenie zębów nicią dentystyczną
 Oceń wpis
   

 Teoretycznie każdy powinien wiedzieć, jak korzystać z nici dentystycznych. Istnieje jednak parę takich zasad dotyczących tego czyszczenia, jakie warto sobie przypomnieć. Mając już nić dentystyczną, należy wywiązać się z kolejno z tych zadań:

Początkowo trzeba dokładnie umyć swoje dłonie. Mogą bowiem występować na nich pewne bakterie, które podczas czyszczenia zostałyby przeniesione do jamy ustnej. Następnie trzeba odciąć odpowiedni kawałek nici, najlepiej taki o długości kilkudziesięciu centymetrów. Głównym problemem dla większości ludzi jest nawleczenie tej nici na palce. By zrobić to skutecznie, trzeba nawlec ją na wskazujące lub środkowe palce i to przy obu dłoniach. Można tutaj pomóc sobie kciukiem, delikatnie przytrzymując nim nitkę. Jej niewielki kawałek powinien natomiast pozostać na jednym, wybranym palcu, gdzie z kolei będzie się później przetrzymywać zużytą już część. Kolejny palec służy natomiast do odwijania. Takie ustawienia sprawia, że nić dentystyczna łatwo przesuwa się po wybranych partiach.

nicGdy nić będzie już odpowiednio nawinięta i mocno napięta, można wprowadzić ją do jamy ustnej. Należy przesuwać nią przede wszystkim po przestrzeniach międzyzębowyowych, aż do tego momentu, w którym poczuje się delikatny opór. Wtedy można delikatnie oczyścić wybrany obszar umieszczony pod dziąsłem. Ogólnie przyjmuje się też, by nicią wykonywać ruchy od góry do dołu. Nie wolno kierować jej od lewej do prawej, bo tylko utrudni to całą pielęgnację. Przez cały czas trwania zabiegu nić musi być w pełni napięta. Należy ją prowadzić tuż przy wybranym zębie, by sumiennie oczyścić otaczające go miejsca i przestrzenie. Całość powinna zająć każdemu około kilka minut, czasami nawet i kilkadziesiąt sekund.
 
Nić dentystyczna nie jest artykułem skomplikowanym i nowym. Każdy zdoła się nią posłużyć, trzymając się tylko zasad ustanowionych przez samych dentystów. Ważna jest oczywiście także systematyczność, bo jednokrotne zastosowanie nici raczej nie da człowiekowi żadnych rezultatów.
Co może dać ci szczoteczka philips sonicare?
 Oceń wpis
   

 Jeżeli do tej pory korzystałeś wyłącznie z manualnych i niszczących się już po kilku miesiącach zwykłych szczoteczek do zębów, nie wiesz nawet, czym jest jakościowa pielęgnacja jamy ustnej. Masz natomiast pełne prawo ją zastosować, zdobywając dla siebie te artykuły i narzędzia, które pozwolą ci ją błyskawicznie przeprowadzić. Wśród nich nie może zabraknąć szczoteczek philips sonicare, robiących ostatnio na rynku prawdziwą furorę. Co one ci zagwarantują i dlaczego to one mają być lepszym wyborem od typowych szczoteczek, które kupujesz za kilka złotych?

 
Nowoczesne szczoteczki marki philips sonicare znane są przede wszystkim ze swojego rewelacyjnego działania na płytkę nazębną. Jeżeli zaczniesz je stosować, usuniesz jej aż siedmiokrotnie więcej niż dotychczas. Pozbawisz niej swoje zęby, odzyskując ich właściwy stan, promienny wygląd i jasny, biały kolor. Szczoteczki sonicare należące do tej nowatorskiej serii mają bowiem także działanie wybielające, na jakim zapewne bardzo ci zależy. Choćbyś miał najzdrowsze zęby, nigdy nie będziesz w pełni zadowolony z ich stanu, jeśli odznaczać je będzie żółtawy lub lekko ciemnawy odcień. Szczoteczka philips sonicare skutecznie go usunie, przywracając płytce jej pierwotny, oczywiście biały kolor.
 
szczoteczka sonicareMożesz nawet jeszcze bardziej wzmocnić to jej działanie, wybierając dla niej pasty o właściwościach rozjaśniających. Atrybuty philips doskonale wpłyną także na należące do twojej jamy ustnej dziąsła, absolutnie ich nie podrażniając i nie doprowadzając do ich krwawienia. Delikatnie je tylko oczyszczą, usuwając osadzające się na nich bakterie. Już po dwóch tygodniach mijających od pierwszego zastosowania szczoteczki zobaczysz, że twoje dziąsła są w dużo lepszym stanie nić wcześniej.
 
Odważ się więc sięgnąć po te nowatorskie urządzenia, które powstały po to, byś mógł z ich pomocą przywrócić swoim zębom właściwy dla nich stan, kolor i wygląd. Szczoteczki philips sonicare, jeśli tylko pojawią się w twojej łazience, pozwolą ci to wszystko osiągnąć i to w błyskawicznym czasie.
Jak porusza się główka szczoteczki?
 Oceń wpis
   

 Zanim kupimy sobie jakąś rzecz, a w szczególności jakiś sprzęt, chcemy sprawdzić, jak on mniej więcej działa i jakie efekty gwarantuje. Nawet o szczoteczkach do zębów możemy się takich rzeczy dowiedzieć, choć akurat te tradycyjne nie zachwycą nas swoimi opisami. Zresztą znamy je bardzo dobrze, bo odkryliśmy je wiele lat temu, dlatego nie musimy teraz szukać na ich temat informacji, skoro od dawna mamy je już w głowie. Inna i nietypowa będzie dla nas jedynie szczoteczka soniczna, dlatego to jej tajemniczą metodę działania powinniśmy poznać.

Ruchy szczoteczek i typy produktów

Ten typ szczoteczki wykonuje dość nietypowy rodzaj ruchów - ruchy wymiatające. Teoretycznie sami, ręcznie też moglibyśmy je wykonywać, ale byłoby to dość trudne i czasochłonne. Musielibyśmy przykładać zwykłą szczoteczkę do dołu każdego zęba, tuż przy dziąśle, by następnie szybko pociągnąć ją do góry, jednocześnie obkręcając jej główkę, tak, jakbyśmy chcieli omieść ząb. Krok po kroku postępowalibyśmy identycznie z każdym zębem, więc koniec końców mycie jamy ustnej zajęłoby nam dobrych dziesięć minut.

Jak skutecznie czyścić?

Nie musimy na szczęście poświęcać tego czasu, skoro szczoteczka soniczna za nas wykona te ruchy i zrobi to błyskawicznie. Jej najlepsza wersja potrafi dokonać nawet kilkudziesięciu tysięcy ruchów przez jedną, pełną minutę, dlatego ma niesamowitą moc, wydajność i tym samym zapewnia nam większą skuteczność mycia. Za całą tą sprawę odpowiedzialny jest efekt kawitacji, który doprowadza do tworzenia się tzw. chmurki mikrobąbelków, jaka swoimi właściwościami rewelacyjnie oczyszcza każdy zakamarek naszej buzi. 

Tak naprawdę nie musimy nawet niczego rozumieć z całego tego opisu działania szczoteczek sonicznych, bo ta wiedza nie jest nam potrzebna do ustalenia efektywności urządzeń sonicznych. Wystarczy przecież, że je wypróbujemy i będziemy myć nimi zęby przez dłuższy okres, np. przez parę tygodni, aby potem zobaczyć, co nam to wszystko dało. Da nam natomiast na pewno wiele, bo wyczyszczone idealnie zęby zaprezentują się w lustrze niesamowicie.
Pooperacyjna szczoteczka do zębów
 Oceń wpis
   
 Zabiegi dentystyczne już same w sobie są dla wszystkich dość przerażające, a jeszcze straszniejsze stają się, gdy ma je wykonać prawdziwy chirurg. Nieczęsto bowiem trafia się do takiego lekarza, więc jeśli ktoś już musi wybrać się do jego gabinetu, oznacza to, że ma on poważniejszy problem. Prawdopodobnie będzie musiał poddać się chirurgicznym zabiegom dentystycznym, które na szczęście wykonuje się zwykle w pełnym znieczuleniu. Po przejściu przez nie trzeba natomiast zmienić trochę swoją pielęgnację uzębienia, bo zwykła szczoteczka do zębów raczej w niej nie pomoże. Pacjent po przejściu przez chirurgiczny zabieg stomatologiczny powinien koniecznie sięgnąć po pooperacyjną szczoteczkę. Nawet chirurg mu ją poleci.
Nietypowa szczoteczka
szczoteczka ortodontycznaA czym jest ta nietypowa i specjalistyczna szczoteczka? Otóż jest to produkt, który kieruje się właśnie do tych osób, które przeszły przez chirurgiczne zabiegi wykonywane na zębach. Można więc ją zastosować chociażby po usuwaniu korzeni lub po podobnych zabiegach wykonywanych przez chirurga. Jak wygląda taka specjalistyczna szczoteczka? Otóż posiada ona bardzo miękkie i dość gęste włoski, które pozwalają czyścić dziąsła oraz zęby w sposób zupełnie bezbolesny, nawet jeśli są one teraz bardziej wrażliwe i podatne na uszkodzenia.
 
Zalecenia stomatologów
Pooperacyjne szczoteczki różnią się też od tych zwykłych swoim rozmiarem, bo ich główka jest o wiele mniejsza od tej standardowej i najczęściej stosowanej. Co to daje? Dzięki niej pooperacyjna szczoteczka do zębów dociera nie podrażnia leczonych wcześniej części jamy ustnej, bo można je spokojnie omijać, dojeżdżając jej główką tylko do zdrowych zębów i dziąseł. Robi się to z łatwością. Oczywiście już samo przejście przez stomatologiczny zabieg chirurgiczny daje dobre rezultaty, jednak aby utrzymały się one dłużej, trzeba też właściwie o siebie dbać po samym zabiegu. Pacjent zawsze będzie więc musiał zainwestować w pooperacyjną szczoteczkę do zębów, z jakiej powinien korzystać tak długo, aż lekarz pozwoli mu wymienić ją na klasyczną szczoteczkę manualną.
Jak zadbać o zęby i zmienić ich wygląd?
 Oceń wpis
   

Na pewno chciałbyś zawsze wyglądać jak najlepiej, dlatego regularnie oglądasz się w lustrze. Patrzysz na swoje ciało, oceniasz swoją figurę, a jeśli nie jest ona odpowiednia, zapisujesz się na siłownię lub zmieniasz swoje nawyki żywieniowe. Nie zapominasz też o swoim zdrowiu, bo wiesz, że zdrowy człowiek zawsze zaprezentuje się lepiej od tego chorego. A czy dbasz też o swoje zęby? Jeśli nie, musisz zacząć to robić. Swoją pielęgnację zacznij jednak nie od zakupu nowoczesnej szczoteczki, a od wizyty u dentysty.

Jak dobrać szczoteczkę u dentysty?

Prawdopodobnie uciekałeś od niej już długie miesiące, dlatego teraz nie możesz z nią już zwlekać. Jak najszybciej zapisz się do dentysty, wybierz się do niego na przegląd i zobacz, czy twoje zęby są w prawidłowym stanie. Dentysta pomoże ci też dobrać odpowiednią szczoteczkę elektryczną. Jeśli nie, od razu zacznij je leczyć, bo im wcześniej to zrobisz, tym mniejszych problemów się później nabawisz. Nieleczone zęby mogą bowiem kruszyć się, a nawet wypadać, a przecież nie chcesz już teraz wymieniać ich na protezy i sztuczne licówki. Pamiętaj też, że sam dentysta nie zastąpi ci domowej pielęgnacji, o którą ty musisz zadbać. Szczoteczka elektryczna to opłacalny i niedrogi zakup.

Zakup odpowiedniego modelu

W tym celu zaopatrz się właśnie w nowe szczoteczki, bo z pewnością z twojej starej korzystasz już od wielu miesięcy. Kilkumiesięczna szczoteczka soniczna nie nadaje się już do użytku, więc bez żalu wyrzuć ją do kosza i kup nową, na którą wydasz nie więcej niż kilkaset złotych. Inwestuj też w lecznicze pasty do zębów, kupując je w aptece, a nie w drogeriach bądź sklepach kosmetycznych. Możesz także sięgnąć po płyn do płukania ust, by przepłukać nim jamę ustną, gdy już umyjesz zęby. To pozwoli ci ją jeszcze bardziej oczyścić. Przegląd ciekawych szczoteczek sonicznych można znaleźć na stronie https://szczoteczka-soniczna.edu.pl

Może być jednak tak, że regularnie korzystasz ze swojej szczoteczki, używasz specjalnych past i chodzisz do dentysty, a twoje zęby i tak nie wyglądają dobrze. Zastanów się więc, co negatywnie wpływa na ich prezencję. Być może to krzywy zgryz nie poprawia twojej urody, a go zawsze możesz naprawić. Pomoże ci to zrobić każdy ortodonta, który założy na twoje zęby specjalny, korekcyjny aparat ortodontyczny. Podsumowując, szczoteczka soniczna to bardzo dobry wybór.

Ranking szczoteczek do zębów
 Oceń wpis
   

Nawet gdy chcemy kupić coś tak zwykłego, jak szczoteczka do zębów, próbujemy wybrać tą najlepszą i najodpowiedniejszą. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, sprawdzamy asortyment wszystkich sklepów kosmetycznych, aptek, zwykłych marketów i innych punktów sprzedażowych, by mieć jak największe pole wyboru. Często jednak później kupujemy szczoteczki elektryczne lub produkt, który i tak nie jest dla nas dobry, a dzieje się tak dlatego, że ufamy kolorowym reklamom. Zamiast więc wierzyć samym producentom, powinniśmy zaufać innym ludziom, którzy już oceniają najróżniejsze szczoteczki do zębów. Z ich opiniami zapoznamy się, wchodząc do Internetu.

Popularne szczoteczki do zębów

Musimy po prostu znaleźć w sieci rankingi różnorodnych szczoteczek do zębów. Nawet takie rankingi powstają, więc dość szybko możemy na nie natrafić, by później zapoznać się z ich opisami. A jak możemy czerpać informacje z tych rankingów? Patrzmy po prostu, które szczoteczki elektryczne umieszczone są na wysokich miejscach listy. Jeśli wybrana przez nas szczoteczka soniczna znajduje się na ostatnim miejscu rankingu, raczej nie powinniśmy jej kupować, bo może ona nie mieć zbyt rewelacyjnego działania. Uważajmy jednak na wysoko oceniane szczoteczki, bo czasem te ich dobre opinie wystawiają osoby, które współpracują z daną firmą. Jeśli więc dana szczoteczka soniczna ma same pozytywne oceny, ale tych ocen jest kilka, raczej nie powinniśmy im całkowicie ufać. Lepiej interesujmy się produktami, które mają tych recenzji znacznie więcej. Jeśli zostały one przetestowane przez wiele osób, to oznacza, że opinie są raczej wiarygodne i możemy się nimi posiłkować.

Gdzie kupić najlepszą szczoteczkę?

 

W dzisiejszych czasach zakupy są już naprawdę proste, bo zawsze przed nimi możemy sprawdzić poszczególne produkty, by inwestować tylko w te, które mają dobre działanie. Szczoteczka soniczna to coraz bardziej popularny produkt i warto sprawdzić go przed zakupem. Tak samo postępujmy ze szczoteczkami do zębów, od których przecież zależy wygląd i stan naszego uzębienia. Zanim kupimy dla siebie jedną z nich, zobaczmy rankingi szczoteczek i zapoznajmy się z tymi najlepszymi produktami. Dopiero później zainwestujmy w nie ze spokojnym sumieniem.

Materiał powstał we współpracy ze sklepem denthelp.pl

Zalety elektrycznych szczoteczek sonicznych
 Oceń wpis
   

 Wielką zaletą szczoteczek sonicznych jest idealny ruch szczotkowania. Opatentowane włosie główki szczoteczki Sonicare jest przeznaczone do obracania w ruchu posuwisto-okrężnym, zalecanym przez stomatologów na całym świecie. Zapewnia to doskonałe mycie zębów za każdym razem.

Pozytywny wpływ na dziąsła
Ponadto umożliwia delikatne masowanie dziąseł. Tym samym szczoteczka do zębów Sonicare poprawia zdrowie dziąseł, stymulując krążenie krwi, ponieważ wypiera płytki nazębnej na linii dziąseł. Wiele osób używając szczoteczki Sonicare zauważa poprawę zdrowia dziąseł w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Mycie zębów szczoteczką Philips Sonicare może mieć znaczący wpływ na ogólny stan zdrowia, ze względu na skuteczność w zwalczaniu płytki nazębnej. Badania wykazują, że płytka nazębna jest związana z ryzykiem  zawału i cukrzycy.
 
Opcje szczoteczek elektrycznych
 
szczoteczka sonicareSzczoteczka soniczna Philips Sonicare wyróżnia się też doskonałym timerem. Szczoteczka do zębów wyposażona jest w technologię SmartimerTM, czyli innowacyjny wbudowany timer który automatycznie poinformuje Cię, jak długo trzeba myć. Philips Sonicare wyeliminował w ten sposób zbyt krótkie mycie zębów. 
 
Dentyści na całym świecie zalecają tą szczoteczkę do zębów, która może być wielki wpływ na jakość higieny Twojej jamy ustnej. wpływ na jakość Twojego higieny jamy ustnej.. Oral Healthcare Philips informuje, że ponad 175 badań klinicznych prowadzonych przez 50 uniwersytetów na całym świecie oceniło szczoteczkę Sonicare jako wysoko  skuteczną w poprawie stanu zdrowia dziąseł i usuwaniu plam stomatologicznych i płytki nazębnej. Być może dlatego stomatolodzy na całym świecie uważają, że Sonicare to  szczoteczka soniczna nr 1.
 
Jaką szczoteczkę warto kupić?
 
Jeśli zastanawiasz się, która szczoteczka do zębów Philips Sonicare jest dla Ciebie, zapewniamy, że na pewno znajdziesz tą idealną dla Twoich potrzeb i preferencji. Philips Sonicare produkuje wiele szczoteczek elektrycznych od supernowoczesnych modeli wyposażonych akumulatory litowo-jonowe i wbudowany preparat odkażający UV do modeli z zasilaniem bateryjnym specjalnie zaprojektowanym dla nastolatków z aparat ortodontyczny. Z dziewięciu modeli do wyboru, znajdują się więc szczoteczki, które dobrze nadają się do każdego budżetu i stanu zębów.
 
Co to jest Sonicare?
 
Sonicare jest idealnym produktem do czyszczenia jamy ustnej. Szczoteczka Philips Sonicare gwarantuje znaczącą poprawę zdrowia jamy ustnej. Ich zdolność do walki płytki nazębnej nawet z trudno dostępnych miejsc, jest naprawdę imponująca. Pamiętajmy jednak że szczoteczka Sonicare  nie jest substytutem dla codziennego czyszczenia nicią dentystyczną lub regularnych wizyt u stomatologa lub higienistki stomatologicznej. Jeśli czujesz, że nadszedł czas na wybielanie zębów lub ich leczenie, to niezwłocznie umów się na wizytę u Twojego stomatologa.
Dlaczego szczoteczka elektryczna to najlepszy wybór?
 Oceń wpis
   
Czasami cuchnący oddech może być spowodowany obecnością bakterii lub płytek miażdżycowych ukrytych wewnątrz ust. Ważną zaletą szczoteczek elektrycznych jest to, że docierają one naprawdę daleko. Należy też pamiętać, że elektryczna szczoteczka do zębów powinna być używana do mycia zębów, dziąseł, języka i i tej części jamy ustnej, która znajduje się pod językiem. Taka szczoteczka do zębów pozwala skutecznie umyć nawet trudno dostępne miejsca, np. tylne powierzchnie zębów trzonowych. Takie szczoteczki pozwalają łatwo i skutecznie czyścić te obszary, sprawiając, że nasz oddech będzie czystszy i świeższy.
 
Jak zadbać o zęby?
 
Niektórzy ludzie, którzy chcą kupić nową szczoteczkę elektryczną, mają nadzieję, że fakt, iż produkt jest nowy zainspiruje ich do bardziej regularnego szczotkowania. Chyba, że użytkownicy są oddani i konsekwentni w swoich procedurach szczotkowania, wtedy mogą nie doświadczyć żadnych znaczących zmian w poprawie zdrowia ich jamy ustnej. Jednak wiele badań wykazało, że jeśli użytkownicy wykorzystują elektryczne szczoteczki do zębów, zgodnie z zaleceniami, będą mogli doświadczyć obniżenie o 11% powstawania płytki nazębnej i zmniejszenie o 6% zapalenie dziąseł (choroby dziąseł) w stosunku do osób, dla których mycie zębów wiąże się z używaniem szczoteczki manualnej.
 
Działanie szczoteczki elektrycznej
 
Elektryczne szczoteczki do zębów wyraźnie zapewniają większą moc czyszczenia niż to, co robi średnia szczoteczka manualna. W kategorii szczoteczek do zębów istnieje kilka ich rodzajów, w tym zwykła elektryczna szczoteczka do zębów, manualna szczoteczka i dźwiękowa szczoteczka do zębów.
 
zębyLiczba ruchów na minutę w przypadku zwykłej szczoteczki manualnej wynosi od 300 do 600. Ten rodzaj szczoteczki jest napędzany ręcznie przez użytkownika i nie wymaga baterii. Ręczne szczoteczki do zębów są tanie i powinny być wymieniane mniej więcej raz na trzy miesiące. Z kolei klasyczna elektryczna szczoteczka do zębów wykonuje przeciętnie od 3000 do 7500 ruchów na minutę. Standardowa elektryczna szczoteczka imituje ruch ręką. Jej włosie się obraca, dzięki temu oczyszcza zęby i dziąsła z resztek jedzenia, plam po kawie, herbacie, alkoholu i napojach gazowanych oraz płytkę nazębną i kamień między zębami. Elektryczna szczoteczka do zębów zawiera baterię, która powinna przetrwać przez kilka tygodni w zalecanym poziomie zastosowania. Następnie akumulator należy wymienić lub naładować. Co kilka miesięcy, użytkownicy będą musieli wymienić główkę elektrycznej szczoteczki do zębów. Warto również pomyśleć o sonicznej szczoteczce do zębów, która wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą liczbą ruchów na minutę.