Jak porusza się główka szczoteczki?
 Oceń wpis
   

 Zanim kupimy sobie jakąś rzecz, a w szczególności jakiś sprzęt, chcemy sprawdzić, jak on mniej więcej działa i jakie efekty gwarantuje. Nawet o szczoteczkach do zębów możemy się takich rzeczy dowiedzieć, choć akurat te tradycyjne nie zachwycą nas swoimi opisami. Zresztą znamy je bardzo dobrze, bo odkryliśmy je wiele lat temu, dlatego nie musimy teraz szukać na ich temat informacji, skoro od dawna mamy je już w głowie. Inna i nietypowa będzie dla nas jedynie szczoteczka soniczna, dlatego to jej tajemniczą metodę działania powinniśmy poznać.

Ruchy szczoteczek i typy produktów

Ten typ szczoteczki wykonuje dość nietypowy rodzaj ruchów - ruchy wymiatające. Teoretycznie sami, ręcznie też moglibyśmy je wykonywać, ale byłoby to dość trudne i czasochłonne. Musielibyśmy przykładać zwykłą szczoteczkę do dołu każdego zęba, tuż przy dziąśle, by następnie szybko pociągnąć ją do góry, jednocześnie obkręcając jej główkę, tak, jakbyśmy chcieli omieść ząb. Krok po kroku postępowalibyśmy identycznie z każdym zębem, więc koniec końców mycie jamy ustnej zajęłoby nam dobrych dziesięć minut.

Jak skutecznie czyścić?

Nie musimy na szczęście poświęcać tego czasu, skoro szczoteczka soniczna za nas wykona te ruchy i zrobi to błyskawicznie. Jej najlepsza wersja potrafi dokonać nawet kilkudziesięciu tysięcy ruchów przez jedną, pełną minutę, dlatego ma niesamowitą moc, wydajność i tym samym zapewnia nam większą skuteczność mycia. Za całą tą sprawę odpowiedzialny jest efekt kawitacji, który doprowadza do tworzenia się tzw. chmurki mikrobąbelków, jaka swoimi właściwościami rewelacyjnie oczyszcza każdy zakamarek naszej buzi. 

Tak naprawdę nie musimy nawet niczego rozumieć z całego tego opisu działania szczoteczek sonicznych, bo ta wiedza nie jest nam potrzebna do ustalenia efektywności urządzeń sonicznych. Wystarczy przecież, że je wypróbujemy i będziemy myć nimi zęby przez dłuższy okres, np. przez parę tygodni, aby potem zobaczyć, co nam to wszystko dało. Da nam natomiast na pewno wiele, bo wyczyszczone idealnie zęby zaprezentują się w lustrze niesamowicie.
Co daje ci szczoteczka soniczna? Co może dać ci szczoteczka...