Pooperacyjna szczoteczka do zębów
 Oceń wpis
   
 Zabiegi dentystyczne już same w sobie są dla wszystkich dość przerażające, a jeszcze straszniejsze stają się, gdy ma je wykonać prawdziwy chirurg. Nieczęsto bowiem trafia się do takiego lekarza, więc jeśli ktoś już musi wybrać się do jego gabinetu, oznacza to, że ma on poważniejszy problem. Prawdopodobnie będzie musiał poddać się chirurgicznym zabiegom dentystycznym, które na szczęście wykonuje się zwykle w pełnym znieczuleniu. Po przejściu przez nie trzeba natomiast zmienić trochę swoją pielęgnację uzębienia, bo zwykła szczoteczka do zębów raczej w niej nie pomoże. Pacjent po przejściu przez chirurgiczny zabieg stomatologiczny powinien koniecznie sięgnąć po pooperacyjną szczoteczkę. Nawet chirurg mu ją poleci.
Nietypowa szczoteczka
szczoteczka ortodontycznaA czym jest ta nietypowa i specjalistyczna szczoteczka? Otóż jest to produkt, który kieruje się właśnie do tych osób, które przeszły przez chirurgiczne zabiegi wykonywane na zębach. Można więc ją zastosować chociażby po usuwaniu korzeni lub po podobnych zabiegach wykonywanych przez chirurga. Jak wygląda taka specjalistyczna szczoteczka? Otóż posiada ona bardzo miękkie i dość gęste włoski, które pozwalają czyścić dziąsła oraz zęby w sposób zupełnie bezbolesny, nawet jeśli są one teraz bardziej wrażliwe i podatne na uszkodzenia.
 
Zalecenia stomatologów
Pooperacyjne szczoteczki różnią się też od tych zwykłych swoim rozmiarem, bo ich główka jest o wiele mniejsza od tej standardowej i najczęściej stosowanej. Co to daje? Dzięki niej pooperacyjna szczoteczka do zębów dociera nie podrażnia leczonych wcześniej części jamy ustnej, bo można je spokojnie omijać, dojeżdżając jej główką tylko do zdrowych zębów i dziąseł. Robi się to z łatwością. Oczywiście już samo przejście przez stomatologiczny zabieg chirurgiczny daje dobre rezultaty, jednak aby utrzymały się one dłużej, trzeba też właściwie o siebie dbać po samym zabiegu. Pacjent zawsze będzie więc musiał zainwestować w pooperacyjną szczoteczkę do zębów, z jakiej powinien korzystać tak długo, aż lekarz pozwoli mu wymienić ją na klasyczną szczoteczkę manualną.
Jak zadbać o zęby i zmienić ich... Co daje ci szczoteczka soniczna?