Nieprawidłowe mycie zębów
 Oceń wpis
   

 Teoretycznie każdy człowiek wie, jak należy myć zęby. Tego uczą się już najmłodsze dzieci w szkołach, przedszkolach i w swoich domach. Jednakże nawet jeśli szczoteczka do zębów jest stosowana przez dorosłego regularnie, to i tak może mieć on pewne problemy ze swoim uzębieniem. Nierzadko wynikają one właśnie z nieprawidłowego mycia zębów, dlatego nad tą czynnością warto się nieco bardziej zastanowić. Jak nie wolno jej wykonywać?

Jak często myć zęby?

Po pierwsze, bardzo często okazuje się, że ludzie zbyt rzadko myją swoje zęby. Teoretycznie o tym pamiętają, jednak później są na tyle zmęczeni, że po pracy wolą od razu położyć się w łóżku, zamiast zadbać o swoją higienę. Myją zęby wyłącznie rano, bo uznają, że to właśnie poranna higiena jest najważniejsza, gdyż to dzięki niej mogą później normalnie wyjść do ludzi. Jest to jednak nieprawda, bo każdy dentysta powie pacjentowi o tym, że wieczorne mycie zębów jest znacznie ważniejszego od tego porannego. Noc jest w końcu długa, a w ciągu niej w jamie ustnej mogą zachodzić różne procesy. Jeśli pozostawi się w niej resztki żywności, zaczną się na nich wytwarzać bakterie, które podczas snu człowieka będą mogły się pomnażać i rozprzestrzeniać. Ludzie często również myją swoje zęby zbyt krótko, bo rano spieszą się do pracy, dlatego nie chcą marnować cennych minut. A prawidłowe mycie zębów musi trwać przynajmniej dwie minuty, więc tego czasu koniecznie należy się trzymać.

Porady fachowców
Na końcu warto jeszcze wspomnieć, że na jakość i efektywność mycia zębów wpłynie również sama szczoteczka do zębów. Ludzie wciąż nie wiedzą, która z nich zadziała najlepiej, dlatego sięgają po te najzwyklejsze i najczęściej występujące w sklepach. A wybierając szczoteczkę, trzeba dokładnie sprawdzić jej włosie, bo to nim będzie się trzeć po swoich zębach. Twarde włosie należy kategorycznie odstawić, bo jest zbyt agresywnie działa ono na delikatne dziąsła i całą jamę ustną. Dobra szczoteczka do zębów musi mieć włosie miękkie lub przynajmniej półmiękkie, gdyż takie delikatnie oczyści jamę ustną.
Jak dbać o wybielone zęby? Ranking szczoteczek do zębów