Różne rodzaje zębów
 Oceń wpis
   

 Specjaliści poprowadzili do dziś ciekawe badania i dzięki temu są w stanie wyciągnąć wiele informacji w kwestii wyglądu zewnętrznego, wielkości, codziennych przysmaków i życia prehistorycznych mieszkańców ziemi. Badacze wiedzą również, czy były osobniki jedzące mięso czy preferujące roślinki. Wiedzą to oczywiście dlatego, że wiemy jakie posiadały jamy ustne tzn. paszcze. Wśród dinozaurów były i roślinożercy i mięsożercy. Na pewno ciekawe jest to, czy nasze uzębienie mówi nam o tym, do której grupy przynależymy zgodnie z zasadami natury. Dużo ludzi uważa, że jesteśmy członkami grupy mięsożernej, bowiem tak zadziałała natura, jednakże musimy od teraz mieć świadomość, że niewiele w tym prawdy. Jeżeli chodzi o nasz teraźniejszy zestaw metod odżywiania, to faktycznie jest on naprawdę wariantywny jest uzależniony od klimatu, od tradycji, od religii, od zwyczajów rodzinnych i codziennych przyzwyczajeń, a także od własnego smaku, a także światopoglądu.

Ochrona jamy ustnej

Niektórzy konsumują bardzo dużo mięsa i jest to dla nich normalne, są też osoby, które w ogóle zaprzestają konsumpcji mięsa, a wręcz i całkiem produktów poza roślinnych (dieta wegańska). Diet jest naprawdę wiele więc ciężko powiedzieć, które są ludzkie gatunkowo określone potrzeby co do pokarmu, skoro to wyjątkowo niejednorodna kwestia. Zwierzęta posiadają instynkty, który dyktuje im co trzeba konsumować a także co jest zdrowe, ale niestety nasz gatunek tak nie ma co zrobić? To skomplikowane! Paleontolodzy dlatego właśnie skorzystali z dentystycznych trików doszli do wniosku, że wiele do powiedzenia ma także nasz stomatolog i tylko dentysta odpowie nam  jak myć zęby, jaką szczotkę wybrać, ale też co zjadać nie tylko dlatego, że doskonale wie, jakie elementy są najlepsze dla naszych zębów, ale też opisze jaki typ kłów dziedziczymy A co z człowiekiem?

Czym są trzonowce?

Prawdą jest, że mięsożercy dziedziczą spiczaste trzonowce, żeby umiały nimi zjeść swój żyjący pokarm wydedukujecie pewnie |człowiek też ma kły! no tak, ale, ale! Rzeczywistość jest taka, że w naszym gatunku trzonowce będą totalnie nieprzydatne w chwili, gdyby rzeczywiście trzeba by ugryźć surowe mięso. Fakty są zaskakujące ludzkie zęby trzonowe są płaskie i raczej maja za zadanie to, żeby rozmiażdżać żywność bardziej podobni jesteśmy więc do zwierząt roślinożernych. Przypominamy raczej roślino-smakoszy. Kontrargumenty jednak wciąż nadciągają ze strony wielbicieli mięsnych pokarmów jednak jeżeli chodzi o uzębienie akurat  to powinni nareszcie odpuścić i przyznać rację, że nasze kły to nie to samo co kły pantery czy tygrysa, czy choćby nawet naszego miłego domowego kotka. 

Stomatolog z paleontologiem... Jak dbać o wybielone zęby?