Brzydki oddech – co robić?
 Oceń wpis
   

 Najczęściej mamy brzydki zapach z ust, bo po prostu nie dbamy o higienę naszej jamy ustnej bez regularnego szczotkowania zębów, odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów, a także właściwej techniki mycia się nie obejdzie! W pierwszej kolejności powinniśmy zatem zwracać szczególną uwagę na to, jak dbamy o swoje zęby. Jeżeli mamy próchnicę, to możemy być pewni, że to właśnie ona powoduje ten nieznośny zapach i koniecznie powinniśmy udać się (i to biegiem!) na wizytę do dentysty.

Czyszczenie języka

Pamiętajmy też, że podczas mycia zębów powinniśmy także wyczyścić nasz język wiele osób o tym nie wie, albo notorycznie o tym zapomina, a to bakterie, które gromadzą się na języku właśnie są często bezpośrednią przyczyna nieświeżego oddechu z ust. W osiemdziesięciu siedmiu procentach wszystkich przypadków (a z problemem nieprzyjemnego oddechu boryka się zdecydowana większość Polaków) przyczyną jest nieprawidłowe lub niestaranne i nieregularne szczotkowanie zębów. Z racji nieprawidłowej higieny na zębach gromadzi się także kamień nazębny, a resztki jedzenia są świetną bazą dla wszystkich bakterii i grzybów. Efektem tych zaniedbań, a także przyczyną niefajnego oddechu są także pojawiające się choroby dziąseł i śluzówki jamy ustnej.

Jak prawidłowo myć zęby?

Niewłaściwa higiena dotyczy także osób, które mają protezy zębowe, chociaż ich już chyba życie nauczyło, że o zęby, to trzeba dbać i zazwyczaj nie zaniedbują tak jamy ustnej, jak osoby, które (jeszcze) mają wszystkie swoje zęby. Innym powodem nieprzyjemnego zapachu mogą być problemy natury laryngologicznej lub  żołądkowej jeżeli borykamy się z częstymi stanami zapalnymi gardła albo cierpimy na jakąś chorobę żołądka warto porozmawiać ze swoim lekarzem na temat wyeliminowania także nieprzyjemnego oddechu Nasz lekarz specjalista z pewnością poleci nam skuteczny środek i wyjaśni, dlaczego borykamy się z tym problemem.

Co zrobić z oddechem?
Warto jeszcze dodać, że istnieją badania oddechu jeżeli tobie samemu jest trudno ocenić, czy dwój oddech jest w porządku czy tez nie i krępujesz się kogoś o to zapytać, to  możesz podpyta lekarza o badanie tak zwanym halimetr, który wyglądem nie różni się bardzo od alkomatu. By sprawdzić stan naszego oddechu wystarczy w niego dmuchnąć urządzenie samo mierzy stężenie lotnych związków siarki w powietrzu przez nas wydmuchiwanym. To proste badanie pozwoli rozwiać nasze wątpliwości i przedsięwziąć odpowiednie kroki do pozbycia się tej nieprzyjemnej dolegliwości.
Jak sprawuje się szczoteczka... Czy dużo osób ma próchnicę?