Skąd bierze się nieświeży oddech?
 Oceń wpis
   

 Wszyscy pragniemy zawsze wyglądać pięknie, świeżo i promiennie. Lubimy też dobrze pachnieć, dlatego codziennie kropimy się drogimi perfumami i korzystamy z dezodorantów, by zwalczyć nieprzyjemny zapach potu. Z jednym aromatem często jednak nie potrafimy sobie poradzić, a chodzi tutaj o "aromat" wydostający się z naszych ust. Nawet jeśli często korzystamy ze szczoteczki i pasty, zapach naszego oddechu może nie być zbyt przyjemny. Spróbujmy więc znaleźć przyczynę tego problemu.

Co powoduje nieświeży oddech?

Pierwszą przyczyną mogą być choroby zębów. To one sprawiają, że zęby zaczynają się psuć, a później wydziela się z nich nieprzyjemny aromat. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy z istnienia pewnych chorób, bo niektóre z nich nie wywołują dolegliwości odczuwalnych, czyli np. bólu. Upewnijmy się więc, że nie cierpimy na żadną przypadłość, wybierając się do swojego dentysty. To on od razu sprawdzi też, czy nasze dziąsła są w dobrym stanie, bo choroby dziąseł również mogą wywoływać nieświeży oddech. Jeśli jednak okaże się, że z naszą jamą ustną jest wszystko w porządku, przyczyny swojej choroby musimy szukać gdzieś indziej.

Jak to leczyć?

Być może jest ona związana z inną częścią naszego organizmu, czyli z naszym układem trawiennym. Gdy on nie funkcjonuje prawidłowo, również może wytwarzać niezbyt przyjemny w odczuciu aromat. Swój układ trawienny przebadamy więc u gastrologa, także do niego się zgłośmy i dowiedzmy się, czy mamy problem z jakąś chorobą. Jeśli jednak to też i nie ona będzie przyczyną kiepskiego zapachu z ust, spójrzmy na to, jak w ogóle dbamy o swoją jamę ustną. W końcu nawet stare szczoteczki mogą pogarszać zapach naszego oddechu, dlatego to je musimy już teraz wymienić. Być może to będzie klucz do sukcesu. Warto szukać też porad np. tu http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/jak-zapewnic-sobie-swiezy-oddech/

Nie bagatelizujmy więc takich problemów, bo nawet pozornie niegroźny, nieprzyjemny oddech może świadczyć o występowaniu poważniejszych chorób. Mając taki oddech, powinniśmy wykluczyć wszystkie możliwe przyczyny, a dopiero potem zająć się domową pielęgnacją i higieną, kupując preparaty odświeżające oddech.

Ranking szczoteczek do zębów Jak zadbać o zęby i zmienić ich...