Instrukcje do korzystania ze szczoteczki sonicznej
 Oceń wpis
   

 Quadpacer jest szczególną cechą niektórych szczoteczek Sonicare. W całym cyklu dwuminutowego szczotkowania, włącza się sygnał dźwiękowy co 30 sekund. Każdy sygnał oznacza, że nadszedł czas, aby przejść do mycia nowej ćwiartki jamy ustnej. Szczoteczka soniczna Sonicare Flexcare R930 i R910, Elite 7300,  DiamondClean z akumulatorem HX9332 / 05 i Essence 5500. Elite 9500 wyposażona jest w programowalny Quadpacer, który można ustawić w standardowym cyklu dwóch minut lub przedłużony, aby dać kolejny 30 sekund, koncentrując się na obszarach problemowych w zaledwie kilku prostych krokach.

Jak działa szczoteczka soncizna?

szczoteczka elektrycznaPodłącz bazę ładowarki do zębów Sonicare bazę gniazda elektrycznego i umieść szczoteczkę w ładowarce. Pozwól, aby  Twoja szczoteczka do zębów w pełni się naładowała. Naciśnij na szczoteczce przycisk ON / OFF i sprawdź, które z diod LED na szczoteczce do zębów będą się świecić. To wskazuje na aktualne ustawienie Quadpacer. Zwolnij przycisk On / Off. Ponownie naciśnij przycisk włączania / wyłączania i przytrzymaj go jako cykl LED przez różne ustawienia Quadpacer. Zielona dioda LED na najwyższej pozycji wskazuje, że Quadpacer jest włączony, a także na to, że w odstępie 30-sekundowym zostanie włączony sygnalizator dźwiękowy. Zielona dioda LED poniżej wskazuje, że Quadpacer jest aktywny jest fabrycznym ustawieniem. Żółta dioda w dolnej pozycji oznacza, że Quadpacer jest wyłączony i nie będzie generować sygnału podczas szczotkowania. Zwolnij przycisk włączania / wyłączania, gdy dioda LED wskazująca żądane ustawienie Quadpacer świeci.

Czy szczoteczka Philips Sonicare jest warta zakupu?
Szczoteczka soniczna Sonicare jest sprzedawana przez firmę Philips.Sonicare. Używa wibracyjną główkę, czyszczącą zęby i dziąsła. Wszystkie modele  Sonicare wyposażone są w funkcję EasyStart, która sprawia, że moc wzrasta do zębów stopniowo w ciągu pierwszych 14 zastosowań. Korzystanie z Sonicare i jego różnych funkcji - w tym zresetowanie systemu - nie jest skomplikowane. Umieścić Sonicare w ładowarce, z dolnej częścią uchwytu na swoim miejscu. Ładowanie trwa 24 godziny, aby była ona gotowa do użytku. Wciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania od dwóch do pięciu sekund, podczas gdy Sonicare jest w ładowarce, jeśli chcesz wyłączyć funkcję EasyStart. Usłyszysz jeden sygnał. W zależności od tego jaki masz model Sonicare, trzeba przytrzymać przycisk zasilania przez minimum pięć sekund, aby ponownie uaktywnić, i słuchać dwóch sygnałów. Umieść Sonicare w ustach, włącz ją  i rozpocznij mycie zębów. Funkcja Smartimer uruchomi szczoteczkę na dwie minuty. Naciśnij przycisk zasilania, gdy używasz jej, aby wstrzymać operację. Naciśnij go ponownie, aby wznowić i kontynuować w miejscu, w którym została przerwana. Poczekaj 30 sekund po wstrzymaniu operacji lub umieść Sonicare powrotem w ładowarce, aby zresetować funkcję Smartimer do początku.
 
Prawidłowe mycie zębów
 Oceń wpis
   

 Szczotkowanie zębów jest niezbędne w utrzymaniu dobrego zdrowia jamy ustnej, ale jeśli używasz brudnej szczoteczki, można zrobić sobie krzywdę, jednocześnie myśląc, że robi się dobrze. Stowarzyszenie Stomatologiczne mówi, że bakterie z jamy ustnej i środowiska mogą czaić się na szczoteczkach. Dlatego należy pamiętać żeby mycie zębów nie wiązało się z dostarczaniem do ust szkodliwych bakterii.

Jak myć szczoteczkę do zębów?

Wypłucz szczoteczkę pod ciepłą wodą po każdym umyciu, aby pozbyć się pasty do zębów, jedzenia i innych zanieczyszczeń, które mogłyby pozostać na szczoteczce. Napełnij szklankę z czystym nierozcieńczonym octem. Trzymaj szczoteczkę w occie tak, by włosie zostało całkowicie pokryte. Niech szczoteczka do zębów moczy się przez kilka godzin. Ocet zabija większość bakterii i zarazków zgromadzonych na szczoteczce do zębów. Wyjmij szczoteczkę z octu, opłucz pod bieżącą wodą i ustaw ją w pozycji pionowej do wyschnięcia. Wymień szczoteczkę co najmniej co trzy-cztery miesiące. Unikaj przechowywania szczoteczki w zamkniętym pojemniku, który może zwiększyć wzrost bakterii. Zamiast tego, należy ją przechowywać w pozycji pionowej w odpowiedniej oprawce szczoteczki do zębów i nie pozwalaj, aby Twoja szczoteczka do zębów dotykała innych. Nie udostępniaj też szczoteczki komuś innemu. Możesz też kupić specjalny produkt do czyszczenia produktów, by ją skutecznie odkazić. Ale pamiętaj, że nie ma dowodów sugerujących, że produkty te lepiej czyszczą szczoteczki niż zwykłe płukanie jej pod bieżącą wodą z kranu i pozostawienie jej do całkowitego wyschnięcia. Jeśli zdecydujesz się już na zakup środka dezynfekujący szczoteczki do zębów, szukaj produktu zatwierdzonego przez Polski Związek Producentów Leków.

Umyj zęby w prawidłowy sposób

Żadne dziecko nie chce, by bolały go zęby, ale niektóre dzieci nie chcą poświęcić trochę czasu, by mycie zębów było prawidłowe. Twoje dziecko może rozpocząć samodzielne szczotkowanie zębów, gdy jest już wystarczająco dużo. Pamiętaj jednak, by mycie zębów odbywało się pod nadzorem osoby dorosłej, która sprawdzi, czy wszystko odbywa się prawidłowo. Według Stowarzyszenia Stomatologów, szczotkowanie i nitkowanie zębów są wystarczające dla większości dzieci, jednak możemy też pomyśleć o dodawaniu odpowiedniej ilości fluoru do wody pitnej. Jeśli w wodzie pitnej nie jest zawarty fluor, zapytaj dentystę o użyciu specjalnego preparatu do płukania z fluorem. Dziecko powinno odwiedzać dentystę dwa razy do roku. Pierwsza wizyta powinna odbyć się w przeciągu sześciu miesięcy od pojawienia się pierwszego ząbka Twojego malucha.

Szczoteczka soniczna
 Oceń wpis
   

Szczoteczka soniczna wykonuje bardzo dużo obrotów na minutę: od 30 do 40 tysięcy. Ta szczoteczka porusza się więc znacznie szybciej niż elektroniczna szczoteczka do zębów. Jej włosie zamiast się wibrować i obracać się, wykonuje inny rodzaj ruchu, usuwając płytkę nazębną, zapachy, plamy i resztki jedzenia podczas masażu dziąseł. Poprawia też ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Główkę szczoteczki trzeba będzie wymieniać co 2-3 miesiące, a bateria wymaga naładowania lub wymiany co kilka tygodni.

Historia szczoteczki sonicznej

Soniczna i elektryczna szczoteczka do zębów jest w różnego rodzaju kształtach i kolorach. Ich główki i włosie może wyglądać nieco inaczej, w zależności od marki. Osoby, które często podróżują mogą kupić kompaktową elektryczną szczoteczkę do zębów, którą łatwo można schować w torebce lub torbie. Wiele szczoteczek elektrycznych jest również wyposażonych w zintegrowane liczniki, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że szczotkują zęby wystarczająco długo (2 minuty).

Jednym z nowszych rodzajów szczoteczek elektrycznych jest szczoteczka soniczna. Ten projekt został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1992 roku pod nazwą Sonicare. Marka ta jest nadal uważana za wybitną linię produktów reprezentujących ten rodzaj technologii szczotkowania. 

Zalety szczoteczki elektrycznej

Zaletą szczoteczki ultradźwiękowej jest to, że czyści nasze zęby za pomocą dwóch różnych metod. Oprócz zwykłego szczotkowania zębów, szczoteczka soniczna tworzy także działanie oczyszczające wtórne, które pomaga rozbić płytkę nazębną, gdzie czubki jej włosia rzeczywiście dotykają. Tylko projekty szczoteczek do zębów, które generują prędkości szczoteczką w zakresie dźwięku lub wyżej (np. ultradźwiękowa) są w stanie dokonać tego ostatniego twierdzenia.

szczoteczka elektrycznaZgodnie z definicją szczoteczka soniczna wykonuje ruchy z prędkością, która mieści się w zakresie częstotliwości ludzkiego słuchu (20-20 tysięcy Hz). Jako przykład można podać szczoteczkę do zębów Sonicare, która porusza się z prędkością 31 tysięcy ruchów na minutę. 

Szczoteczka soniczna oczyszcza nasze zęby wykorzystując dwa różne mechanizmy. Szorowanie mechaniczne podobnie jak w przypadku innych szczoteczek, Sonicare przede wszystkim skupia się na działaniu jej włosia pozwalającego przeczyścić powierzchnię zębów użytkownika. Wykorzystuje także mechanizm zwany po angielsku fluid dynamics. Odnosi się to do procesu, w którym szczoteczka soniczna miesza płyny, które otaczają zęby użytkownika i w ten sposób usuwa szkodliwe kolonie płytki nazębnej, nawet tam gdzie inne szczoteczki mogą mieć z tym problem.

Dlaczego szczoteczka elektryczna to najlepszy wybór?
 Oceń wpis
   
Czasami cuchnący oddech może być spowodowany obecnością bakterii lub płytek miażdżycowych ukrytych wewnątrz ust. Ważną zaletą szczoteczek elektrycznych jest to, że docierają one naprawdę daleko. Należy też pamiętać, że elektryczna szczoteczka do zębów powinna być używana do mycia zębów, dziąseł, języka i i tej części jamy ustnej, która znajduje się pod językiem. Taka szczoteczka do zębów pozwala skutecznie umyć nawet trudno dostępne miejsca, np. tylne powierzchnie zębów trzonowych. Takie szczoteczki pozwalają łatwo i skutecznie czyścić te obszary, sprawiając, że nasz oddech będzie czystszy i świeższy.
 
Jak zadbać o zęby?
 
Niektórzy ludzie, którzy chcą kupić nową szczoteczkę elektryczną, mają nadzieję, że fakt, iż produkt jest nowy zainspiruje ich do bardziej regularnego szczotkowania. Chyba, że użytkownicy są oddani i konsekwentni w swoich procedurach szczotkowania, wtedy mogą nie doświadczyć żadnych znaczących zmian w poprawie zdrowia ich jamy ustnej. Jednak wiele badań wykazało, że jeśli użytkownicy wykorzystują elektryczne szczoteczki do zębów, zgodnie z zaleceniami, będą mogli doświadczyć obniżenie o 11% powstawania płytki nazębnej i zmniejszenie o 6% zapalenie dziąseł (choroby dziąseł) w stosunku do osób, dla których mycie zębów wiąże się z używaniem szczoteczki manualnej.
 
Działanie szczoteczki elektrycznej
 
Elektryczne szczoteczki do zębów wyraźnie zapewniają większą moc czyszczenia niż to, co robi średnia szczoteczka manualna. W kategorii szczoteczek do zębów istnieje kilka ich rodzajów, w tym zwykła elektryczna szczoteczka do zębów, manualna szczoteczka i dźwiękowa szczoteczka do zębów.
 
zębyLiczba ruchów na minutę w przypadku zwykłej szczoteczki manualnej wynosi od 300 do 600. Ten rodzaj szczoteczki jest napędzany ręcznie przez użytkownika i nie wymaga baterii. Ręczne szczoteczki do zębów są tanie i powinny być wymieniane mniej więcej raz na trzy miesiące. Z kolei klasyczna elektryczna szczoteczka do zębów wykonuje przeciętnie od 3000 do 7500 ruchów na minutę. Standardowa elektryczna szczoteczka imituje ruch ręką. Jej włosie się obraca, dzięki temu oczyszcza zęby i dziąsła z resztek jedzenia, plam po kawie, herbacie, alkoholu i napojach gazowanych oraz płytkę nazębną i kamień między zębami. Elektryczna szczoteczka do zębów zawiera baterię, która powinna przetrwać przez kilka tygodni w zalecanym poziomie zastosowania. Następnie akumulator należy wymienić lub naładować. Co kilka miesięcy, użytkownicy będą musieli wymienić główkę elektrycznej szczoteczki do zębów. Warto również pomyśleć o sonicznej szczoteczce do zębów, która wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą liczbą ruchów na minutę.