Jak dbać o higienę jamy ustnej?
 Oceń wpis
   

 Upewnij się najpierw, że szczotkujesz wszystkie powierzchnie wszystkich zębów. Dentysta przypomina, że mycie zębów ma trwać około 2 minuty. Pamiętaj, aby myć powierzchnie wewnętrzne, zewnętrzne i żucia zębów. Po umyciu wypluj nadmiar pasty do zębów, ale nie przepłukuj ust wodą lub środkiem do płukania jamy ustnej. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat techniki szczotkowania zębów, zapytaj o to swój zespół stomatologiczny. Dentysta przypomina, że dzieci dopóki nie ukończą 7 lat potrzebują wspomagania przez rodziców lub przynajmniej ich nadzorowania w trakcie mycia zębów. Nitkowanie zębów nie tylko pomaga pozbyć się resztek żywności znajdującej się między zębami.

Porady stomatologa

Stomatolog zwraca uwagę na to, że regularne nitkowanie zębów może również zmniejszyć choroby dziąseł i nieświeży oddech poprzez usunięcie płytki nazębnej, która znajduje się wzdłuż linii dziąseł. Najlepiej nitkować przed szczotkowaniem zębów. Weź 12-18 cali (30-45 cm) nici lub taśmy dentystycznej i napręż kilka cali nici między rękami. Wsuń nić lub taśmę dentystyczną pomiędzy zębami i w obszarze pomiędzy zębami i dziąsłami tak daleko, jak to tylko możliwe. Ruszaj nicią 8-10 razy, w górę i w dół, pomiędzy każdym zębem, aby usunąć żywność i płytkę nazębną. Stomatolog zwraca uwagę na to, by nigdy nie używać wykałaczek do usunięcia zatrzymanego jedzenia spomiędzy zębów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie dziąseł, które może doprowadzić do infekcji. Twój dentysta lub higienistka będzie w stanie doradzić, jaki jest najlepszy sposób do wyczyszczenia międzyzębowych powierzchni. Kiedy należy używać płyn do płukania ust? Stomatolog zwraca uwagę, że korzystanie z płynu do płukania do jamy ustnej, zawierającego fluor, może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów, ale nie należy używać płynu do jamy ustnej bezpośrednio po umyciu zębów.

Regularne mycie zębów

Wybierz inny czas, np. po obiedzie. I nie jedz, ani nie pij przez 30 minut po zastosowaniu środka do płukania jamy ustnej z fluorem. Niektóre płyny należy jednak stosować 2 razy dziennie po umyciu zębów, np. Listerine. Dlatego należy za każdym razem, gdy kupujemy nowy środek dokładnie czytać wskazówki dla pacjentów. Twój uśmiech zależy od prostych stomatologicznych nawyków higieny, takich jak szczotkowanie i nitkowanie zębów. Zdrowie jamy ustnej zaczyna się od czystych zębów. Dbaj zarówno o zdrowie swoich zębów, jak i dziąseł. Dentysta przypomina, byś szczotkował zęby co najmniej dwa razy dziennie. Podczas szczotkowania nie spiesz się. Myj zęby wystarczająco długo, aby wykonać dokładną pracę. Stomatolog zwraca uwagę na to, byś używał właściwych narzędzi.

Wady i zalety szczoteczki... Jak sprawuje się szczoteczka...