Wady i zalety szczoteczki elektrycznej
 Oceń wpis
   

Czy elektryczna szczoteczka do zębów wykazuje się lepszymi właściwościami myjącymi? Zwolenników tego stwierdzenia nie brakuje, podobnie zresztą jak przeciwników. Bez względu jednak na to, którą ostatecznie szczoteczkę wybierzemy, musimy pamiętać, że ma zapobiegać próchnicy. Nie od dziś bowiem wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć...


Zalety elektrycznej szczoteczki do zębów

Elektryczna szczoteczka do zębów może być w posiadaniu każdego, dla kogo nie bez znaczenia pozostaje zdrowie jamy ustnej. Charakteryzuje się ogromem zalet i jedno pozostaje pewne manualna szczoteczka nie jest w stanie jej dorównać. Duży udział w tym zakresie odgrywa czas szczotkowania, który jest nieporównywalnie krótszy niż w przypadku tradycyjnych odpowiedniczek, a co za tym idzie ilość ruchów, które w ciągu minuty jest w stanie wykonać człowiek. Wykazuje się wysokimi umiejętnościami usuwającymi płytkę nazębną, dzięki czemu czyści skuteczniej i dokładniej, w szczególności z kieszonek dziąsłowych oraz przestrzeni międzyzębowych, jakie upodobały sobie bakterie. 
 
szczoteczka elektrycznaElektryczna szczoteczka do zębów ma to do siebie, że perfekcyjnie masuje dziąsła, dzięki czemu wykazuje się dobroczynnym wpływem na stan przyzębia, ponadto, niektóre modele dostępne na rynku zostały wzbogacone przez producentów o zegar, dzięki czemu łatwiejsze staje się określenie czasu niezbędnego do należytego umycia zębów. Nie ulega wątpliwości, że jest to najbardziej mile widziana cecha w przypadku dzieci, które jak wiadomo, lubią skracać czas potrzebny do wykonania codziennej toalety. 
 
Producenci artykułów higienicznych zadbali, aby towary wypuszczane na rynek w jak najlepszym stopniu spełniały nasze oczekiwania. Dlatego niektóre modele szczoteczek zostały wzbogacone również o komfortowe w użyciu uchwyty, pozwalające zawiesić je na ścianie, a także stałe monitorowanie zasobności baterii. Na popularność elektrycznych szczoteczek do zębów wpływa również prostota ich zastosowania. Aby prawidłowo ją użyć, nie ma konieczności posiadania wysokich walorów zręcznościowych, co okazuje się mile widzianą cechą w przypadku osób niepełnosprawnych. Z uwagi na obecność wymiennych końcówek, które bez problemów można ściągnąć i ponownie założyć, korzystać z niej mogą wszyscy domownicy. 
 
Wady elektrycznej szczoteczki do zębów
 
Jako, że szczoteczka jest urządzeniem zasilanym elektrycznie, jej prawidłowe działanie jest uwarunkowane dostawą prądu. Ważna jest również technika mycia zębów. Niewłaściwe jej korzystanie może spowodować uszczerbki w uzębieniu, przede wszystkim zniszczeniem płytki nazębnej bądź podrażnieniem dziąseł. 
Zalety elektrycznych szczoteczek... Jak dbać o higienę jamy ustnej?